OPIS
PRODUKTU
PASKI ZĘBATE - TOM II SUPLEMENT
Sprawdzanie, ustawianie, wymiana, czasy pracy.
Samochody osobowe i dostawcze produkowane od 1984 do 1996 roku.
Popularny katalog ustawienia pasków rozrządu samochodów osobowych i dostawczych z rynku europejskiego, produkowanych w latach 1984-1996. Silniki benzynowe oraz wysokoprężne (Diesla). Dane do ustawienia i regulacji pasków rozrządu. Informacje o tym, które elementy mogły ulec uszkodzeniu i należy sprawdzić po zerwaniu paska rozrządu przy pracującym silniku. Wykaz pojazdów obejmuje wszystkie marki występujące na rynku europejskim. Katalog Paski Zębate tom 2 (suplement) zawiera dane o jednym z najważniejszych elementów silnika, który ma decydujące znaczenie dla prawidłowego i bezawaryjnego działania. To właśnie mechanik w warsztacie samochodowym odpowiada za prawidłowy montaż paska rozrządu. Wadliwy montaż lub regulacja powodują znaczne uszkodzenia silnika. Warto również pamiętać o kontroli okresowej pasków w pojazdach klientów.
Dane i wskazówki w niniejszej książce opracowane zostały na podstawie danych producentów, zaprezentowane w sposób przejrzysty i praktyczny. Stosowanie informacji z niniejszego podręcznika powinno zostać powierzone przeszkolonym pracownikom warsztatu samochodowego, posiadającym odpowiednie zdolności i wiedzę.
Zawarte w niniejszym podręczniku wskazówki opisują najbardziej efektywną metodę wymiany paska zębatego. W niektórych przypadkach do wymiany paska niezbędne są specjalne narzędzia, które zaleca producent samochodu.
PASKI ZĘBATE - PASKI ROZRZĄDU
W katalogu Paskie Zębate dla każdej marki samochodu zestawiono następujące dane:
- Określenie modelu
- Rok produkcji
- Pojemność skokowa
- Kod silnika
- Zalecane okresy obsługi
- Opis uszkodzenia silnika w przypadku uszkodzenia paska
- Czy są wymagane narzędzia specjalne?
- Opis montażu i demontażu pasków
- Momenty dokręceń
- Wymiana elementów składowych
- Rysunki z opisem punktów kontrolnych sposobów montażu
Katalog zawiera opis modeli samochodów zawierających tylko paski zębate (nie zostały w nim zawarte modele posiadające łańcuch lub koła):
- ALFA ROMEO
- AUDI
- BMW
- CHRYSLER
- CITROEN
- DAEWOO
- DAIHATSU
- FIAT
- FORD
- HONDA
- HYUNDAI
- ISUZU
- IVECO
- JAGURA (DAIMLER)
- LADA
- LANCIA
- LAND ROVER
- MAZDA
- MITSUBISHI
- NISSAN
- OPEL
- PEUGEOT
- PORSCHE
- PROTON
- RENAULT
- ROVER
- SEAT
- SKODA
- SUBARU
- SUZUKI
- TALBOT
- TOYOTA
- VOLKSWAGEN
- VOLVO